حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

شرایط نگهداری حلواارده سنتی

چرا پس از مدتی بعد از نگهداری حلواارده مایعی روی آن جمع میشود؟آیا نشان از نامرغوب بودن این محصول می باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید:

مشتریان عزیز مطلب زیر را حتمآ مطالعه کنید:

حلواارده را باید در محلی خنک و دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری نمود. تاریخ مصرف حلواارده توسط کارشناسان بهداشتی شش ماه پس از تولید تعیین شده. بدیهی است در صورتی‌که در محل مناسبی مثل یخچال نگهداری شود مدت زمان بیشتری قابل استفاده‌است.

شرایط نگهداری حلواارده سنتی

در صورتی‌ که پس از مدتی شاهد وجود مقداری روغن بر روی حلواارده بودید جای هیچ نگرانی نیست چرا که این ویژگی ذاتی حلواارده‌است. این ماده روغنی همان روغن کنجد معروف بوده که سرشار از ویتامین است.

شما می‌توانید قبل از مصرف آن را مخلوط نموده یا روغن آن را جدا نموده و به‌عنوان روغن مایع مصرف نمایید ارده نیز مانند حلواارده باید در محلی خنک و دور از نور مستقیم خورشید نگهداری شود؛ بنابراین یخچال بهترین محل نگهداری ارده می‌باشد که می‌تواند تاریخ مصرف آن را تا یکسال افزایش دهد.

اگر مدتی از ظرف محتوی ارده استفاده نشود رسوب کرده و روغن آن جدا شده یا اصطلاحاً دو فاز می‌شود که این موضوع هیچ ربطی به نامرغوبی یا فاسد شدن آن ندارد بلکه به دلیل عدم استفاده از هرگونه مواد شیمیایی افزودنی جهت یکنواخت نگذاشتن محصول می‌باشد و توصیه می‌شود قبل از مصرف بدقت مخلوط گردد.

خصوصیات حلوا ارده مرغوب

۱_ حلوا ارده باید نرم باشد ، به طوری که وقتی در دهان گذاشته می شود آب شده ونیاز به جویدن نداشته باشد.

۲_الیاف نخ مانند موجود در آن باید بسیار نازک باشد

۳_ ته گلو را نباید سوزاند ، درتهیه حلوا وقتی از اسیدسیتریک (جوهرلیمو ) بیشتر از حد معمول استفاده شود، هنگام خوردن حلوا سوزشی درته گلو احساس می شود .

۴_طعم تندی نداشته باشد ، به طور معمول طعم حلوا ارده مربوط به کهنه بودن فساد ارده و کنجدی است که تندی خاصی به حلوا می دهد.

۵_رنگ حلوا باید کرم روشن باشد که آن هم به نوع کنجد بستگی دارد.

۶_حلوا ارده باید در موقع برش شکل خودراحفظ کرده وخردن شود

۷_حلوا ارده نباید سخت یا کش دار باشد ، به عبارت دیگر باید بار حلوا رسیده باشدکه به دندان نچسبد.

جهت خرید عمده و خرده حتما تماس بگیرید

اردکانی ۰۹۱۳۲۵۵۱۳۸۵

اینستاگرام : aslkala@

پیش‌فرض سایت
ارسال دیدگاه
X